Випадок сказу лисиці в селі Нескучне Харківського району

В ніч з 24 на 25 грудня мешканець села Нескучне Харківського району на власному подвір’ї виявив труп лисиці яку задавив дворовий собака.

25.12.2012 на місце події прибули фахівці ветеринарної медицини для відбору патологічного матеріалу та проведення вимушеної дезінфекції.

27.12.2012 за результатами дослідження патологічного матеріалу був встановлений діагноз сказ.

Харківським районним управлінням ініційоване проведення позачергового засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Харківській РДА. Рішенням ДНПК від 27.12.2012 на територію села Нескучне накладені карантинні обмеження, встановлені неблагополучна та загрозлива зони — село Нескучне і прилеглі польові масиви та мисливські угіддя.

Спеціалістами Держпродспоживслужби проводяться заходи щодо ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання.

Довідково: дикі м’ясоїдні тварини можуть бути джерелом зараження для домашних тварин та людини. Захворівши, вони перестають боятися людей, навіть удень можуть забігати у населені пункти.

Зараження людини, або домашній тварини може відбуватися під час безпосереднього контакту з хворою твариною зі слиною, навіть без нанесення травми.

Пам’ятайте, що  сказ для людини смертельно небезпечна хвороба, яка без своєчасно надання медичної допомоги неминуче закінчується летальне.

Звертаємо особливу увагу на необхідність проведення щеплення домашніх тварин (собак, котів) проти сказу.