На території Харківської області проведиться наземний розподіл пероральної вакцини для імунізації диких тварин проти сказу.

Відповідно до розпорядження Головного державного ветеринарного інспектора України від 21.11.2018 №133 «Щодо організації заходів з проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин у 2018 році в зоні з особливим режимом польотів» у грудні 2018 року на території районів Харківської області, де не проводилась розкладання вакцини авіаційним транспортом, проводиться кампанія з наземного розподілу вакцини пероральної для імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Наземний розподіл пероральної вакцини для імунізації диких тварин проти сказу буде проведено на території Балаклійського, Барвінківського, Близнюківського, Борівського, Великобурлуцького, Вовчанського, Дергачівського, Ізюмського, Куп’янського, Лозівського, Печенізького, Харківського, Чугуївського, Шевченківського районів.

Приманка безпечна для людей і тварин; має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясокісткового борошна. Усередині — желеподібна капсула з вакциною проти сказу.

Дані заходи забезпечать створення благополучного середовища щодо захворювання на сказ серед диких тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудника сказу.

Прохання до жителів області: при виявленні приманок — не брати їх руками і не переносити з місць розкладання.

З початку 2018 року на території Харківської області діагностовано 103 випадки сказу тварин.

Діагностовано 48 випадків сказу у котів, 28 випадків сказу собак, 12 випадків сказу лисиць, 2 випадки сказу куниці, 2 випадки єнота, 10 випадків сказу ВРХ, 1 випадок сказу ДРХ.

Станом на 30.11.2018  в області залишається 29 неблагополучних пунктів по сказу тварин.

Сказ – особливо небезпечна гостра вірусна хвороба тварин і людини, яка характеризується ознаками поліенцефаломієліту, паралічами і абсолютною смертністю. Відповідно до оцінки Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ), вона входить у п’ятірку найбільш небезпечних зооантропонозів.