Інформація для громадян щодо зміни в 2019 році фінансування урядової програми «Доступні ліки» та їх дії у разі виявлення порушення у сфері застосування роздрібних цін на лікарські засоби

З 1 квітня 2019 року урядова програма «Доступні ліки» переходить в адміністрування Національної служби здоров`я і з часом рецепти на ліки стануть електронними. Потенційно збільшиться кількість аптек у програмі, а пацієнти зможуть отримувати ліки ще швидше і зручніше. За рецептом пацієнт зможе отримати ліки незалежно від місця проживання у будь-якій аптеці, яка підписала договір зі вказаною вище службою. Також з 1 квітня 2019 року зміниться принцип фінансування програми. Замість розподілу коштів субвенції по регіонах працюватиме Національна служба здоров`я; діятиме прямий контракт між вказаною службою та аптекою.

Незмінним залишиться головний принцип програми – забезпечення пацієнтів ефективними, якісними і безпечними ліками безоплатно або з незначною доплатою. Нагадуємо, що нині відповідно до Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню станом на 23 липня 2018 року, затвердженого наказом Міністерства охорони здоровя України від 23.07.2018 (у редакції наказу Міністрества охорони здоровя України від 03.08.2018 №1446) — це 261 препарат (з них 59 – безоплатно) для лікування серцево-судинних хвороб, бронхіальної астми, діабету ІІ типу.

Громадяни, у разі виявлення порушення суб’єктами господарювання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін на лікарські засоби, вартість яких підлягає відшкодуванню, а також стягнення плати за лікарські засоби, що повинні відпускатись безоплатно, можуть звертатись до Головного управління Держпродспоживслужби за адресою: 61166, м. Харків, пр. Науки,40. У зверненні обов’язково вказується найменування суб’єкта господарювання, його місцезнаходження та додаються наявні у заявника документи чи їх копії, які підтверджують його взаємовідносини з цим суб’єктом господарювання та/або вказують на порушення його законних прав (платіжні документи, тощо).