Звіт про діяльність Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області у сфері контролю за регульованими цінами за ІІІ квартал 2018 року

За період липень-вересень 2018 року планові перевірки з питань дотримання державної дисципліни цін відповідно до вимог Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності у сфері господарської діяльності від 03.11.2016 №1728-VIII (зі змінами) не проводились.

За звітний період проведено 5 позапланових перевірок суб’єктів господарювання з питань дотримання державної дисципліни цін, з них: 3 — за зверненнями громадян (відповідно до погоджень, що були надані Державною регуляторною службою України) та 2 – перевірки виконання приписів, що були видані за результатами позапланових заходів в 2018 році. У 4 суб’єктів господарювання під час проведення позапланових перевірок були виявлені порушення державної дисципліни цін.

За період липень-вересень 2018 року Головним управлінням за порушення державної дисципліни цін було застосовано санкцій: адміністративно-господарських на суму 13600,00грн. та адміністративних на суму 2550,00грн.

Відповідно доручення Віце-прем’єр-міністра України Розенка П.В. до листа Міністерства охорони здоров’я України від 11.04.2017 № 18-01/3-1344/10082 в аптечних закладах Харківської області, які беруть участь в Урядовій програмі «Доступні ліки», проводиться моніторинг застосування державних регульованих цін на лікарські засоби, які внесені до реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню.

За звітний період опрацьовано інформацію від 600 аптечних закладів, проаналізовано більше 158,9 тис. цін на лікарські засоби з питань дотримання вимог законодавства у сфері ціноутворення. Під час спостереження у 13 суб’єктів господарювання встановлені порушення державної дисципліни цін. Направлені відповідні листи щодо дотримання ними законодавства у сфері ціноутворення.

Постійно проводиться роз’яснювальна робота з суб’єктами господарювання стосовно необхідності надання інформації для виконання поставлених Урядом завдань.

12 липня 2018 року взято участь в засіданні комісії з розгляду спірних питань в АК «Харківобленерго» за участю представників: Відділу НКРЕКП у Харківській області, Держенергонагляду у Харківській області, Харківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету.

Також 12 липня 2018 року прийнято участь у спільній нараді з Харківською обласною державною адміністрацією на виконання Плану заходів з реалізації Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів.

14 серпня 2018 року взято участь у селекторній нараді в режимі телеконференцій під головуванням заступника Міністра охорони здоров’я України Р. Ілика з питання щодо забезпечення безперебійної роботи Урядової програми «Доступні ліки».

За звітний період з питань дотримання державної дисципліни цін, у визначені законом терміни, розглянуто 1 запит на публічну інформацію та 14 звернень від фізичних та юридичних осіб, з яких: на 12 – надані роз’яснення та на підставі 2-х звернень, проведено 3 позапланові перевірки суб’єктів господарювання.

Також відділом систематично висвітлювались на сайті Головного управління новини у сфері ціноутворення.