ЗВІТ ПРО РОБОТУ

ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ

В ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

 З  ПИТАНЬ ЗДІЙСНЕНННЯ  ДЕРЖАВНОГО НАГЛЯДУ ЗА ДОТРИМАННЯМ САНІТАРНОГО ЗАКОНОДАВСТВА

ЗА ІІІ КВАРТАЛ 2018 РОКУ

 

Планові заходи державного нагляду (контролю) щодо дотримання санітарного законодавства.

 Протягом ІІІ кварталу 2018 року проведено 353 планових перевірок суб’єктів господарювання.

За результатами планових перевірок  було  видано 1 розпорядження та 190 приписів про усунення порушень санітарного законодавства, що становить 54 %.  

Позапланові заходи державного нагляду.

 Протягом ІІІ кварталу 2018 року проведено 1812 позапланових перевірок, в т.ч.:

— 140  – за заявою суб’єкта господарювання про проведення перевірки за його бажанням, за результатами зазначених позапланових перевірок  було  видано   12  приписів про усунення порушень санітарного законодавства;

— 9 – з метою контролю за виконанням приписів та розпоряджень, винесених за результатами попередніх перевірок; 

— 1663 – комісійних перевірок, за результатами зазначених  позапланових перевірок  було  видано   240 приписів, направлено 369 листів до органів місцевого самоврядування на до органів виконавчої влади з пропозиціями щодо усунення виявлених порушень.

 Участь в роботі  регіональної комісії з питань ТЕБ і НС Харківської області та виконанні її рішень

 На виконання Доручень Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, першого заступника голови Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Зубка Г.Г.  від 06.07.2018 №27421/0/1-18 та від 19.07.2018 № 27421/3/1-18 з метою  недопущення погіршення санітарно-епідемічної ситуації, забезпечення якісного постачання питної води населенню та об’єктам критичної інфраструктури взята участь в засіданнях  регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій  12.07.2018 (протокол № 6) та    20.07.2018 (протокол № 7). На засідання були підготовлені інформації про результати здійснення нагляду за станом питного водопостачання населення області та надані відповідні пропозиції.

Протягом кварталу забезпечено виконання заходів, визначених рішеннями попередніх засідань регіональної комісії з питань ТЕБ і НС Харківської області, підготовлені інформації  про виконання  заходів  протоколу № 10 від 17.11.2017 з питань дотримання вимог законодавства в ході експлуатації звалищ побутових та промислових відходів в області та    про виконання заходів з профілактики захворюваності гепатитом А,   протоколу № 7 від 20.07.2018 про забезпечення споживачів Харківської області питною водою гарантованої якості.

На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 30.05.2018 №398 «Про організаційну роботу з підготовки господарського комплексу та обʼєктів соціальної сфери до сталого функціонування в осінньо-зимовий період 2018/2019 року» у ІІІ кварталі взята участь у 9 засіданнях обласного штабу з організації підготовки господарського комплексу та обʼєктів соціальної сфери районів та міст.

На виконання розпорядження Харківської обласної державної адміністрації № 531 від 07.09.2012 «Про утворення архітектурно – містобудівної ради при управлінні містобудування та архітектури Харківської обласної державної адміністрації» на протязі  ІІІ кварталу 2018 року взята участь у 2 засіданнях обласної архітектурно-містобудівної ради, на яких розглянуті матеріали щодо погодження 31 детального плану території.

На виконання розпорядження Харківської обласної державної адміністрації від 15.04.2016 № 128 «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей Харківської області у 2016-2020 роках» у ІІІ кварталі 2018 року  питання дотримання вимог санітарного законодавства під час функціонування дитячих закладів оздоровлення та відпочинку за участі представників Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області було заслухано на засіданні обласного штабу з питань організації оздоровлення та відпочинку дітей (19.07.2018), на брифінгу Харківської обласної державної адміністрації (02.08.2018).

На виконання доручення Премʼєр-міністра України Гройсмана В.Б. від 17.07.2018 №29476/0/1-18 та рішення обласного штабу з питань організації оздоровлення та відпочинку дітей спеціалістами структурних підрозділів Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області взято участь у проведенні  75  перевірок дитячих закладів оздоровлення та відпочинку щодо дотримання вимог санітарного законодавства у складі комісій, з них 38 з виявленням порушень вимог санітарного законодавства, надано 18 приписів про усунення порушень санітарного законодавства та направлені листи керівникам (засновникам) закладів оздоровлення та відпочинку.

За результатами проведених перевірок дитячих закладів оздоровлення та відпочинку Головним управлінням визначені рейтингові місця закладів за показниками відповідності вимогам санітарного законодавства, направлені до Управління у справах сім’ї та молоді Харківської ОДА.

Відповідно до Регламенту взаємодії територіальних органів Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та державних установ Міністерства охорони здоровʼя України за результатами лабораторних досліджень, наданих  ДУ «ХОЛЦ МОЗ України», у ІІІ кварталі 2018 року видано 23 приписи про усунення порушень санітарного законодавства, забезпечений контроль за станом виконання приписів.

Стан здійснення нагляду за навчальними закладами для дітей.

Відповідно до наказу Головного управління від 22.06.2018 № 1060 «Про організацію контролю за підготовкою закладів освіти до нового 2018-2019 навчального року» з 04.07.2018 здійснювався щотижневий моніторинг стану підготовки закладів освіти, готувалися довідки для заслуховування на нарадах у першого заступника голови Харківської ОДА. Спеціалісти структурних підрозділів Головного управління здійснювали перевірки стану готовності закладів освіти до нового навчального року у складі відповідних комісій, створених органами влади та місцевого самоврядування або власниками закладів освіти. Всього взято участь у 1247 комісійних перевірках, з них у 545 виявлені порушення вимог санітарного законодавства, встановлений контроль за їх усуненням до початку учбового процесу.

Питання ходу підготовки закладів освіти до нового 2018/2019 навчального року за участю представників Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області заслухано на селекторній нараді Харківської обласної державної адміністрації (17.08.2018).

Проводилась також робота щодо погодження документів, спрямованих на забезпечення належних умов перебування та харчування дітей в навчальних закладах: розглянуті розклади уроків, примірні двотижневі меню, переліки постачальників харчових продуктів.

Стан надання адмінпослуг та здійснення погоджувальних процедур.

За ІІІ  квартал 2018 року надано 38 дозволів (санітарних паспортів) на роботу з радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючого випромінювання.

Розглянуто 291 пакет документів щодо можливості отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами підприємств, за результатами розгляду документів прийнято 31 рішення про неможливість видачі дозволу на викиди, що становить 10,6 % .

Розглянуто 80 заяв щодо паспортизації та  відомостей інвентаризації  промислових відходів, в т.ч.  2 документа відхилено від погодження (2,5 %);  86 матеріалів  реєстрових карток об’єктів утворення, оброблення та утилізації промислових відходів,  в т.ч. 21 документ  відхилено від погодження (24,4%).

Розглянуто 14 заяв  для оформлення санітарних паспортів на склади зберігання пестицидів та агрохімікатів, за результатами  перевірок та розгляду документів видано 11 паспортів, 3 суб’єктам господарювання відмовлено в зв’язку з недотриманням вимог чинного законодавства.

Розглянуто 43 детальних планів територій та генеральних планів населених пунктів, з них у 9 виявлені відхилення від вимог чинного санітарного законодавства, що становить  20,9 %.

Основні порушення: в проектних документах не враховується необхідність забезпечення дотримання санітарно-захисних зон від підприємств, що є джерелами забруднення атмосфери,  не передбачаються в повному обсязі заходи щодо організації санітарної очистки території, не визначаються заходи захисту від впливу радіотехнічних об’єктів та інші.

У ІІІ кварталі 2018 року зареєстровано та розміщено на сайті Головного управління 7 декларацій про відповідність матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства, декларації 2 суб’єктів господарювання повернуті, як ті що не можуть провадитися на підставі декларації.

 Здійснення санепідконтролю вантажів в місцях митного оформлення за ІІІ квартал  2018 року

Протягом ІІІ кварталу 2018 року загальна кількість вантажів, які підлягали державному санітарно-епідеміологічному контролю становила 4370 вантажів з них по 18 справам (0,4%) відмовлено в завершенні здійснення санепідконтролю в зв’язку з відсутністю документів, що свідчать про безпечність вантажу.

Не допущено в обіг на території України  12,8 т хімічних реактивів,  20 т покриття для підлоги (ламіноване), 21 т розчинника лакофарбових покриттів, 198  т добрив , більш 2 кг виробів з тонкої кераміки та інше.

Розслідування спалахів інфекційних захворювань, харчових отруєнь, масових неінфекційних  отруєнь за ІІІ квартал 2018 року.

За ІІІ квартал 2018 року в Харківській області зареєстровано:

— випадок ботулізму у мешканки м. Мерефа Харківського району Харківської області,  захворювання пов’язано із вживанням вʼяленої риби (ляща), придбаної в магазині «Смак» ФОП Жорняк А.А.;

— 2 випадки ботулізму серед мешканців м. Харкова (в т.ч. 1 летальний), захворювання пов’язано із вживанням вʼяленої риби (ляща), придбаної в магазині ФОП Жорник С.М. в селищі Ков’яги Валківського району Харківської області.

Головним управлінням Держпродспоживслужи в Харківській області забезпечено оперативне вжиття відповідних заходів реагування.  Проведено епідрозслідування всіх зареєстрованих випадків захворювання, організовано проведення протиепідемічних заходів, проконтрольовано їх виконання та усунення виявлених порушень санітарного законодавства.

Про виникнення  випадків захворювання на ботулізм проінформовано Харківську обласну державну адміністрацію, Головне управління  ДСНС  в Харківській області, Головне управління Національної поліції в Харківській області. Інформацію щодо випадків захворювання на ботулізм та заходи з профілактики ботулізму розміщено на сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області.

Головним управлінням розроблений План заходів щодо недопущення виникнення нових випадків захворювання на ботулізм.

Інформаційна діяльність, здійснення заходів, спрямованих на підвищення рівня гігієнічних знань працівників та населення.

Організовані наради–семінари для спеціалістів районних і міських структурних підрозділів  — 26.07.2018 з актуальних питань у сфері дотримання санітарного законодавства та 05.09.2018   з питань впровадження загального документа на ввезення згідно з постановою КМУ від 18.07.2018 № 570 при здійсненні санітарно-епідеміологічного контролю товарів, що переміщуються через митний кордон України.

Підготовлено та опубліковано на офіційному сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області 18 новин, 1 виступ на телебаченні (профілактика ботулізму) та 1 публікація в газеті (підготовка закладів освіти до нового навчального року).

Розгляд звернень громадян та запитів  на доступ до публічної інформації

Протягом ІІІ кварталу надійшло 159 звернень громадян, з них розглянуто 131 звернення, 1 звернення було повернуто заявнику на підставі ст.7 Закону України «Про звернення громадян», 27 залишаються на розгляді.

За результатами розгляду звернень видано розпоряджень, приписів, пропозицій – 37,  направлено листів до органів влади, відомств та інших установ та закладів – 118. Направлено 21 заява та 6 повторних листів- клопотань до МОЗ України щодо погодження позапланових заходів.

На офіційному сайті опублікована інформація «Про результати аналізу роботи із зверненнями громадян за перше півріччя 2018 року».

Надано відповіді на 3 інформаційні запити відповідно до термінів, визначених Законом України «Про доступ до публічної інформації».