На підставі звернення споживача щодо порушення вимог Закону України

«Про заходи щодо попередження та зменшення  вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення», після отримання погодження Державної регуляторної служби України на проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю), працівниками Головного управлінням Держпродспоживслужби в Харківській області було здійснено позаплановий захід закладу «БАРДИМ» за адресою: м. Харків, вул. Пушкінська 96.

Факти, викладені у зверненні споживача підтвердились. Засобами відео фіксації було зафіксовано куріння кальянів у приміщенні «БАРДИМ», що заборонено Законом України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення». Також було зафіксовано у даному закладі прейскурант цін на кальяни з різноманітними смаками. Крім того, у приміщенні «БАРДИМ» була відсутня інформація, яка складається з графічного знаку про заборону куріння та тексту такого змісту: «Куріння заборонено».

Керівником «БАРДИМ» було надано письмове пояснення, з питань викладених у зверненні споживача, щодо куріння кальянів в приміщенні закладу.

За виявлені при перевірці порушення антитютюнового законодавства,   суб’єкта господарювання «БАРДИМ» притягнуто до відповідальності у відповідності до ст. 20 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» № 2899-IV від 22.09.2005р.

Сума фінансових санкцій за порушення антитютюнового законодавства у закладі «БАРДИМ» склала 3000 гривень.