Пролунав перший дзвоник

З метою збереження здоровʼя дітей перед початком нового навчального року спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області взято участь у проведенні комісійних перевірок з питань оцінки готовності закладів освіти до нового 2018/2019 навчального року, під час яких особлива увага приділялася створенню безпечних умов перебування дітей, забезпеченню закладів освіти якісною питною водою, організації харчуванням та інше. Крім цього, проведено розгляд та погодження режимів дня, розкладів уроків, примірних двотижневих меню, переліків постачальників харчових продуктів.

Цього року в Харківській області розпочали роботу 734 заклади загальної середньої освіти, до яких вступили 27 тисяч першокласників, які будуть навчатися у просторі Нової української школи, де першокласникам не задаватимуть домашні завдання, не ставитимуть оцінки, будуть скасовані дзвінки на уроки, а парти стоятимуть кругом або буквою «П», предмети будуть інтегрованими, тобто об’єднуватимуться навколо цікавих для дитини тем і проблем.

Відправляючи дитину до школи необхідно знати, що згідно з вимогами Державних санітарних норм і правил «Гігієнічні вимоги до друкованої продукції для дітей» загальна вага підручників із розрахунку на один навчальний день у комплекті з шкільним приладдям, без ваги ранця або портфеля, не повинна перевищувати допустимих гігієнічних норм перенесення учнями ваги на відстань до 3 км:

І-ІІ класи – 1,5-2,0 кг;

ІІІ-ІV класи – 2,0-2,3 кг;

V-VI класи – 2,3-3,0 кг;

VII-VIII класи – 3,0-3,5 кг;

IX-XI (XII) класи — 3,5-4,5 кг.

Щоб не допустити порушення постави дитини не потрібно купувати сумку на одне плече. Діти повинні йти до школи з рюкзаками, ранцями або портфелями. Спинка рюкзака повинна бути твердою, її ширина не має перевищувати ширину плечей дитини, лямки широкими. Матеріал, з якого виготовляється верх портфелів, рюкзаків, ранців, повинен бути легким, міцним, зручний для чищення. Рекомендована вага портфеля, ранця – 500-
700 г.

При купівлі шкільного приладдя необхідно запитувати у продавців висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи.