Щодо видачі сертифікату здоров’я для харчових продуктів нетваринного походження.

Першочерговим обов’язком кожного підприємця є забезпечення безпеки продукції, що продається на ринок. Це відноситься до продукції, яка реалізується не тільки на ринку Європейського Союзу (ЄС), а й інших країн світу.

Плануючи експорт харчової продукції, якщо цього вимагає країна-імпортер, вантажі з експортованими харчовими продуктами повинні супроводжуватися оригіналами міжнародних сертифікатів, які вимагаються законодавством країни призначення. Міжнародні сертифікати на вантажі з окремими видами харчових продуктів нетваринного походження видаються за формою, погодженою компетентним органом України та компетентним органом країни призначення, або за формою, встановленою країною призначення. Із зазначеними сертифікатами можна ознайомитись за посиланням: http://www.consumer.gov.ua/ContentPages/Sertifikati_Na_Eksport_Z_Ukraini/201/

Для отримання міжнародного сертифікату, українському підприємству, яке має намір експортувати продукти харчування, необхідно звернутися із запитом до Держпродспоживслужбу. За запитом підприємства державна служба проводить перевірку потужностей виробника на відповідність вимогам законодавства щодо безпечності та якості продуктів харчування.

Міжнародні сертифікати оформляються на платній основі відповідно до  вимог

ст. 60 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»

Платіжні реквізити для сплати :

 Одержувач: Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області.

ЄДРПОУ: 40324829

Банк: ДКС України

МФО: 820172

Рахунок: 31251210194018

У призначенні платежу обов’язково указувати: КБК 25010100 (за видачу сертифікату здоров’я)