Результати розслідування 2 випадків захворювання на ботулізм в м. Харків

Розслідування двох випадків захворювання на ботулізм зареєстрованих в м. Харків 14.08.2018, один з яких смертельний, триває.

Станом на 29.08.2018 хвора продовжує лікування в КЗОЗ Обласна клінічна інфекційна лікарня.

Для встановлення походження небезпечного продукту (в’яленого ляща), із вживанням якого пов’язано виникнення захворювання на ботулізм проведені позапланові перевірки: магазину в с. Ков’яги Валківського району, в якому була придбана риба та 5 суб’єктів господарювання  — постачальників рибної продукції.

За результатами  перевірок у зв’язку із виявленими порушеннями у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів видано 2 приписи про усунення виявлених порушень та накладений 1 штраф на суму 22338 грн.

З метою недопущення в обіг небезпечної до споживання рибної продукції фахівцями державних установ, що відносяться до сфери Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області  проводяться перевірки суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію харчових продуктів в умовах агропродовольчих ринків, протягом серпня було перевірено 42 таких суб’єкти. В ході перевірок виявлено 60 кг в’яленої риби (плотва) без супровідних документів, продукція знята з реалізації, 3 суб’єкти оштрафовані працівниками лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи.