Звіт про діяльність Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області у сфері контролю за регульованими цінами за ІІ квартал 2018 року

За період квітень-червень 2018 року планові перевірки з питань дотримання державної дисципліни цін відповідно до вимог Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності у сфері господарської діяльності від 03.11.2016 №1728-VIII (зі змінами) не проводились.

За звітний період проведено 6 позапланових перевірок суб’єктів господарювання з питань дотримання державної дисципліни цін, з них: 5 — за зверненнями громадян (відповідно до погоджень, що були надані ДРС) та 1 – перевірка виконання припису, що був виданий за результатом позапланового заходу в 2018 році. У 5 суб’єктів господарювання під час проведення позапланових заходів були виявлені порушення державної дисципліни цін.

За квітень-червень 2018 року Головним управлінням за порушення державної дисципліни цін було застосовано санкцій: адміністративно-господарських на суму 25124,9грн. та адміністративних на суму 1190,00грн. Видано 1 припис суб’єкту господарювання щодо усунення порушень державної дисципліни цін.

За результатами позапланового заходу зменшено фінансування з бюджету суб’єкту господарювання на загальну суму 3409,63грн.

Суб’єктами господарювання було здійснено перерахунки споживачам за рішеннями та приписами, прийнятими Головним управлінням, на загальну суму 44658,59грн.

Протягом квітня-червня 2018 року було попереджено обрахування споживачів у розрахунку на рік на суму 7916,10грн.

Відповідно доручення Віце-прем’єр-міністра України Розенка П.В. до листа Міністерства охорони здоров’я України від 11.04.2017 № 18-01/3-1344/10082 в аптечних закладах Харківської області, які беруть участь в Урядовій програмі «Доступні ліки», проводиться моніторинг застосування державних регульованих цін на лікарські засоби, які внесені до реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню.

За звітний період опрацьовано інформацію від 311 аптечних закладів, проаналізовано більше 100,2 тис. цін на лікарські засоби з питань дотримання вимог законодавства у сфері ціноутворення. Під час спостереження у 6 суб’єктів господарювання встановлені порушення державної дисципліни цін. Направлені відповідні листи щодо дотримання ними законодавства у сфері ціноутворення.

Постійно проводиться роз’яснювальна робота з суб’єктами господарювання стосовно необхідності надання інформації для виконання поставлених Урядом завдань.

24 квітня 2018 року Держпродспоживслужбою було проведено семінар на тему «Особливості здійснення державного нагляду (контролю) у сфері ціноутворення», в якому також взяли участь фахівці Головного управління.

25 червня 2018 року прийнято участь у круглому столі «Актуальні питання у сфері захисту прав споживачів та шляхи їх вирішення».

Відповідно до Розпорядження голови Харківської обласної державної адміністрації від 27.04.2018 №311 взята участь у роботі територіальної комісії з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах. Розглянуто комплекти документів 14 суб’єктів господарювання, з яких: 13 – погоджено та 1 — відхилено.

За звітний період з питань дотримання державної дисципліни цін розглянуто 10 звернень від фізичних та юридичних осіб, у визначені законом терміни.

Висвітлено на сайті Головного управління 11 новин у сфері ціноутворення.