Протягом червня 2018 року в зонах митного контролю на митній території України державними інспекторами Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області

здійснено фітосанітарний контроль імпортних вантажів : 222,846 тон свіжих овочів та фруктів, 12516,4708 тон сушених овочів та фруктів, 3449,5949 тон зерна та зернопродуктів,  96,194 м. куб пиломатеріалів,   та 29268 штук супровідного пакувального матеріалу.

За результатами проведеного фітосанітарного контролю у трьох випадках було затримано імпортні вантажі: томати свіжі 39 тон та круппа манна 0,5 тон, які прибули з Туреччини на митний пост «Харків-центральний» без супроводження фітосанітарними сертифікатами, чим порушено вимоги Міжнародного стандарту по фітосанітарним заходам №12 «Фітосанітарні сертифікати». Проведено розширений фітосанітарний контроль. Згідно висновку фітосанітарної експертизи карантинні організми не виявлено. На підставі виявленого порушення направлені нотифікації до країни походження вантажу Туреччину.

02.07.2018р. було затримано імпортний вантаж – дерев’яна пакувальна тара в кількості 23 штуки яка прибула з Йорданії без відповідного маркування, чим порушено вимоги  Міжнародного стандарту по фітосанітарним заходам № 15 «Регулювання дерев’яного пакувального матеріалу в міжнародній торгівлі». Проведено розширений фітосанітарний контроль. Згідно висновку фітосанітарної експертизи карантинні організми не виявлено. На підставі виявленого порушення направлено нотифікацію до країни походження вантажу Йорданію.