До уваги суб’єктів господарювання та осіб, які відповідальні за вантаж, що ввозиться (пересилається) на митну територію України!!!!

Повідомляємо про те, що  відповідно до статті 57 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» від  18.05.2017 № 2042-VIII  наказом Мінагрополітики від 26 березня 2018 р. № 158 затверджений  Перелік харчових продуктів нетваринного походження та кормів нетваринного походження, вантажі з якими при ввезенні (пересиланні) на митну територію України підлягають посиленому державному контролю. Наказ  розміщено на офіційному сайті Верховної Ради України.            

Цим переліком визначений ряд  товарів рослинного походження  з наступних країн: Бенін, Болівія, Камбоджа, Китай, Домініканська Республика, Єгипет, Гамбія, Грузія, Гана, Іран, Кенія, Мадагаскар, Нігерія, Сенегал, Сербія, Сьєрра Леоне, Шрі-Ланка, Судан, Тайланд, Туреччина, Уганда, Сполучені штати Америки, Узбекистан, В’єтнам, які  обов’язково підлягають лабораторному контролю на визначений в переліку небезпечний фактор.

 Попередження!

Відповідно до статті 54  Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» від  18.05.2017 № 2042-VIII,  якщо  вантажі з продуктами нетваринного походження, які при ввезенні (пересиланні) на митну територію України підлягають посиленому державному контролю, не були надані для здійснення державного контролю, державний інспектор негайно після виявлення цього факту приймає рішення про їх відкликання та затримання, а в подальшому — про їх знищення або про повернення (вивезення) до країни-експортера (іншої країни).

Відповідно до статті 57  Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» від  18.05.2017 № 2042-VIII  усі витрати, пов’язані з проведенням посиленого державного контролю, несуть оператори ринку або особи, відповідальні за вантаж, без подальшої компенсації з боку держави.