Звіт про роботу відділу контролю за регульованими цінами за І квартал 2018 року

Відділом контролю за регульованими цінами за період січень-березень 2018 року планові перевірки відповідно до вимог Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності у сфері господарської діяльності від 03.11.2016 №1728-VIII (зі змінами) не проводились.

За звітний період фахівцями відділу було проведено 9 позапланових перевірок суб’єктів господарювання з питань дотримання державної дисципліни цін, з них: 7 — за зверненнями громадян (відповідно до погоджень, що були надані ДРС) та 2 – перевірки виконання приписів, що були видані за результатами позапланових заходів у 2017 році. У 8 суб’єктів господарювання, що становить 89,0% від загальної кількості перевірених, під час проведення позапланових заходів були виявлені порушення державної дисципліни цін. За звітний період Головним управлінням за порушення державної дисципліни цін було застосовано санкцій: адміністративно-господарських на суму 17000,00грн. та адміністративних на суму 2890,00грн. Також, працівниками відділу, які здійснювали позапланові перевірки, за період січень — березень 2018 року було видано 2 приписи суб’єктам господарювання щодо усунення порушень державної дисципліни цін.

До бюджету за звітний період надійшло коштів на загальну суму 33200,38грн., з них адміністративно-господарських санкцій на суму 29460,38грн. та адмінштрафу на суму 3740,00грн.

Відповідно до доручення Віце-прем’єр-міністра України Розенка П.В. до листа Міністерства охорони здоров’я України від 11.04.2017 № 18-01/3-1344/10082 відділом з травня 2017 року в окремих аптечних закладах Харківської області, які беруть участь в Урядовій програмі «Доступні ліки», запроваджено щомісячний моніторинг застосування державних регульованих цін на лікарські засоби, які внесені до реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню. Відділ щомісячно проводить роботу по залученню до моніторингу більшої кількості аптечних закладів. Всього за період січень-березень 2018 року було надіслано листи 55 суб’єктам господарювання з проханням надавати інформацію, необхідну для проведення моніторингу.

За звітний період працівниками відділу було опрацьовано інформацію від 111 аптечних закладів, проаналізовано більше 47,3 тис. цін на лікарські засоби з питань дотримання вимог законодавства у сфері ціноутворення. Під час спостереження у 6 суб’єктів господарювання були встановлені порушення державної дисципліни цін. За результатами проведених моніторингів застосування державних регульованих цін на лікарські засоби, які внесені до реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, за січень-березень 2018 року Головним управлінням було надано 6  суб’єктам господарювання листи щодо дотримання ними законодавства у сфері ціноутворення. Про виявлені порушення були проінформовані: Держпродспоживслужба, заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Черняк М.Є. та Управління охорони здоров’я ХОДА.

Також, 23 лютого 2018 року фахівцем відділу взято участь у селекторній нараді ХОДА з питання «Про стан виконання Урядової програми «Доступні ліки» та «Про стан підготовки закладів охорони здоров’я до функціонування в умовах реформи в галузі охорони здоров’я».

За звітний період відділом розглянуто 14 звернень від фізичних та юридичних осіб з питань, що належать до компетенції відділу.