Стосовно результату моніторингу застосування державних регульованих цін на лікарські засоби, які беруть участь в Урядовій програмі «Доступні ліки»

Відповідно до доручення Кабінету Міністрів України Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області продовжує проводити щомісячний моніторинг застосування державних регульованих цін на лікарські засоби, які беруть участь в Урядовій програмі «Доступні ліки».

Так, спеціалістами відділу контролю за регульованими цінами Головного управління за березень 2018 року було опрацьовано інформацію  від 61 аптечних закладів, проаналізовано більше 24,8 тис. цін на лікарські засоби з питань дотримання вимог законодавства у сфері ціноутворення.

Під час ретельного аналізу інформації, отриманої від аптечних закладів, були виявлені факти реалізації суб’єктами господарювання лікарських засобів в Харківській області, за цінами, що перевищували роздрібні ціни, встановлені Реєстром лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню станом на 22 січня 2018 року, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 22.01.2018 № 111                    (зі змінами) та застосування постачальницько-збутових надбавок в завищених розмірах. Суб’єктам господарювання надано листи, в яких доведено вимогу здійснювати реалізацію лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, відповідно до вимог діючого законодавства України.

Також про результати проведення моніторингу та вжиті заходи проінформовано Харківську обласну державну адміністрацію та Управління охорони здоров’я ХОДА.