Фітосанітарний стан посівів сільськогосподарських культур у господарствах Харківської області від 5 квітня 2018 року

За останній тиждень спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області при проведенні обстежень посівів озимої пшениці  мишоподібні гризуни  виявлені    на   загальній площі 151 га, в т.ч. у  Валківському (14 га), Великобурлуцькому (32 га), Зміївському (20 га), Коломацькому (60 га)  та  Шевченківському (25  га)  районах.

В цілому по області обстежено посівів озимої пшениці було 691 га,  поширеність гризунів склала 22%.   Чисельність становила 1,1 — 2 колонії на 1 га  і 1,9 — 5 жилих нір в колонії. Економічний поріг шкідливості не перевищений. Винищувальні заходи на заселених площах проводити не потрібно.

В Лозівському районі при проведенні обстежень 4 га неорних земель  гризуни виявлені на площі 3 га, поширеність гризунів склала 75%.    Чисельність становила 1,0 — 2  колонії на 1 га і 2,0 — 3 жилих нір в колонії. Винищувальні заходи на заселених площах проводити не потрібно.

Моніторинг фітосанітарного стану зі складанням актів обстежень проведено на полях та угіддях 7 господарств.   Керівникам цих господарств було рекомендовано продовжувати обстеження полів та угідь, а за перевищення економічного порогу шкідливості провести захисні обробки дозволеними до використання родентицидами згідно з «Переліком пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні».