Фітосанітарний стан посівів сільськогосподарських культур у господарствах Харківської області від 7 березня 2018 року

2018_03_07

За останній тиждень спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області при проведенні обстежень посівів озимої пшениці  мишоподібні гризуни  виявлені    на   загальній площі 322 га, в т.ч. у   Барвінківському (30 га), Валківському (44 га),  Зміївському (58 га), Коломацькому (84 га), Краснокутському (45 га) та Лозівському (61 га)  районах.

В цілому по області обстежено посівів озимої пшениці було 968 га,  поширеність гризунів склала 33%.   Чисельність становила 1,3 — 3 колонії на 1 га  і 1,8 — 4 жилих нір в колонії. Економічний поріг шкідливості не перевищений. Винищувальні заходи на заселених площах проводити не потрібно.

В Лозівському районі при проведенні обстежень 77 га посівів озимого ріпаку  гризуни не виявлені.

При проведенні обстежень неорних земель  гризуни виявлені на загальній площі 7 га, в т.ч. у  Валківському (3 га)  та  Лозівському (4 га)   районах.

В цілому по області обстежено неорних земель було 10 га, поширеність гризунів склала 70%.    Чисельність становила 1,7 — 3 колонії на 1 га і 2,0 — 4 жилих нір в колонії. Винищувальні заходи на заселених площах проводити не потрібно.

Моніторинг фітосанітарного стану зі складанням актів обстежень проведено на полях та угіддях 10 господарств.   Керівникам цих господарств було рекомендовано продовжувати обстеження полів та угідь, а за перевищення економічного порогу шкідливості провести захисні обробки дозволеними до використання родентицидами згідно з «Переліком пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні».