Зареєстровано випадок сказу у тварини в Харківському районі

В Харківському районі зареєстрований  випадок сказу у безпритульного кота в  с. Циркуни, який підтверджено лабораторно.

Хворий безпритульний кіт покусав трьох людей.  Постраждалі негайно звернулися за антирабічною допомогою в лікувально-профілактичні заклади.

В вогнищі сказу спеціалістами Харківської районної державної лікарні ветеринарної медицини були проведені такі заходи: дезінфекція,   тваринам,  які контактували з хворою кішкою,  проведено щеплення проти сказу.

08.02.2018 року Державною надзвичайною протиепізоотичною комісією при Харківській районної адміністрації винесено рішення про запровадження карантинних обмежень по сказу території с. Циркуни Харківського району та затвердження плану комплексних заходів щодо ліквідації сказу.

Нагадуємо, щоб захистити себе від захворювання необхідно дотримуватись наступних правил:

  • дворових собак утримувати на прив’язі або у вольєрах, вигулювати на короткому повідку та намордниках. Щорічно робити профілактичні щеплення.
  • уникати контактів з бездомними та дикими тваринами;
  • не можна знімати шкуру з трупів диких тварин, вбивати здорових на вигляд тварин, які нанесли укуси, а терміново викликати спеціалістів ветеринарної медицини.

В разі укусу домашньою твариною, слід з’ясувати ім’я господаря та адресу. Це допоможе уникнути щеплень проти сказу – за твариною можна встановити ветеринарний нагляд.

Укушені рани, подряпини, місця ослинення потрібно негайно ретельно промити проточною водою з господарським милом, миючим засобом з подальшою обробкою країв рани спиртом, настойкою або водним розчином йоду. Ушкоджений одяг перед ремонтом обробити гарячою праскою. В цей же день слід звернутися до травматологічного пункту, який працює цілодобово.

Бережіть своє здоров’я та здоров’я своїх близьких!