Сказ лисиці в м. Мерефа – постраждала людина

prodigy

02.01.2018 дика лисиця  потрапила на подвір’я  мешканця м. Мерефа  та покусала його. В цьому ж подвір’ї лисицю було вбито. За результатами лабораторних досліджень патологічного матеріалу було встановлено діагноз на сказ лисиці.

Фахівцями ветеринарної медицини Харківського району у вогнищі на подвір’ї постраждалого проведені всі необхідні протиепізоотичні заходи.

За результатами проведеного епізоотичного розслідування даного випадку за поданням головного державного ветеринарного інспектора району прийнято рішення Державної протиепізоотичної комісії при виконавчому комітеті Мерефянської міської ради про накладення карантинних обмежень та затверджений план оздоровчих заходів з ліквідації осередку сказу, який передбачає, окрім іншого, проведення вимушених щеплень домашніх м’ясоїдних тварин, дезінфекції та зменшення чисельності здичавілих котів, собак та диких тварин, зокрема лисиць.

Постраждалий госпіталізований для проведення антирабічної терапії.

З мешканцями м. Мерефа проводяться бесіди про небезпеку сказу, необхідність проведення щеплень домашнім тваринам проти сказу, роз’яснюється, що здорова, не хвора на сказ лисиця ніколи не буде господарювати там, де живуть люди та знаходиться худоба, про те, що  якщо трапилось, що лисиця покусала людину, потрібно терміново звернутись за медичною допомогою та оповістити про даний випадок ветеринарну службу.