Фітосанітарний стан посівів сільськогосподарських культур у господарствах Харківської області від 4 січня 2018 року

posivi_cukr_buryakiv_22_06_2017

За останній тиждень спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області при проведенні обстежень посівів озимої пшениці  мишоподібні гризуни виявлені на загальній площі 134 га, в т.ч. у  Великобурлуцькому (31 га),    Сахновщинському (10 га), Харківському (35 га)  та Чугуївському (58 га) районах.

В цілому по області обстежено посівів озимої пшениці було 308 га,  поширеність гризунів склала 44%.   Чисельність становила 1,0 — 2 колонії на 1 га  і 1,3 — 3 жилих нір в колонії. Економічний поріг шкідливості не перевищений.

Обстежено неорних земель було 1 га (Первомайський район), поширеність гризунів склала 100%.    Чисельність становила 1,0 — 3 колонії на 1 га і 2,0 — 6 жилих нір  в колонії.

В найближчий час інтенсивного розмноження гризунів на більшості посівів  не очікується, в той же час,  існує імовірність осередкового збільшення їх щільності.

Керівникам господарств необхідно забезпечити проведення моніторингу фітосанітарного стану  на полях та угіддях. За наявності 3-5 жилих колоній гризунів на гектарі озимини та багаторічних трав необхідно провести захисні обробки дозволеними до використання родентицидами згідно з «Переліком пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні».

Спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області постійно ведеться робота з проведення обстежень посівів озимини та інших культур  й інформування керівників господарств та органів місцевого самоврядування щодо фітосанітарного стану на полях та угіддях, а також заходів боротьби зі шкідливими організмами.