МОЗ визначило граничні ціни для препаратів програми «Доступні ліки»

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09 листопада 2016 року № 862 «Про державне регулювання цін на лікарські засоби» та Порядку розрахунку граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби на основі референтних цін, затвердженого наказом МОЗ України від 29 грудня 2016 року № 1423, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 січня 2017 року за № 12/29880 Міністерство охорони здоров’я України наказом від 02 січня 2018 року №2  затвердило Реєстр граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби станом на 02 січня 2018 року та оприлюднило його на офіційному веб-сайті. Це означає, що протягом 10 днів фармвиробники та імпортери лікарських засобів мають подати заяви для участі їх торгових препаратів в Урядовій програмі “Доступні ліки”.

Новий реєстр містить 23 міжнародних непатентованих назв (МНН), доповнений ще 2 діючими речовинами для лікування серцево-судинних захворювань та діабету 2 типу — Лозартаном та Глібенкламідом.

Нагадуємо, що референтні ціни кожної визначеної добової дози (DDD за рекомендацією ВООЗ) для кожної діючої речовини вираховуються окремо. Граничні оптово-відпускні ціни лікарських засобів базуються на медіанній ціні на лікарський засіб у 5 сусідніх країнах – Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії та Латвії.