Фітосанітарний стан посівів сільськогосподарських культур у господарствах Харківської області від 14 грудня 2017 року

За останній тиждень спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області при проведенні обстежень посівів озимої пшениці  мишоподібні гризуни виявлені на загальній площі 652 га, в т.ч. у Валківському (14 га),  Великобурлуцькому (64 га), Зміївському (44 га), Золочівському (5 га), Коломацькому (54 га),  Краснокутському (300 га), Лозівському (87 га), Сахновщинському (10 га)  та Чугуївському (74 га) районах.

В цілому по області обстежено посівів озимої пшениці було 1572 га,  поширеність гризунів склала 42%.   Чисельність становила 1,5 — 3 колонії на 1 га  і 1,3 — 4 жилих нір в колонії.

У Лозівському  районі на 163 га посівів озимого ріпаку гризуни виявлені  за чисельності 1,3 — 2 колонії на 1 га і 2,0 — 3  жилих нір в колонії. Поширеність гризунів склала 100%. Економічний поріг шкодочинності не перевищений.

При проведенні обстежень багаторічних трав  гризуни виявлені на загальній площі 56 га, в т.ч. у  Валківському (50 га) і  Коломацькому (6  га)  районах.

В цілому по області обстежено багаторічних трав було 56 га, поширеність гризунів склала 100%.    Чисельність становила 2,0 — 3 колонії на 1 га і 2,1 — 6 жилих нір в колонії.

При проведенні обстежень неорних земель  гризуни виявлені на загальній площі 27 га, в т.ч. у  Валківському (3 га), Великобурлуцькому (1 га), Зміївському (5 га), Золочівському (1 га), Лозівському (10 га), Харківському (2 га),   Чугуївському (4 га) та Шевченківському (1 га)   районах.

В цілому по області обстежено неорних земель було 37 га, поширеність гризунів склала 73%.    Чисельність становила 2,1 — 5 колоній на 1 га і 2,6 — 6 жилих нір в колонії.

В найближчий час інтенсивного розмноження гризунів на більшості посівів  не очікується, в той же час,  існує імовірність осередкового збільшення їх щільності.

Сільгосптоваровиробникам необхідно систематично обстежувати всі посіви озимини, багаторічних трав, неорних земель та інших стацій. За наявності 3-5 жилих колоній гризунів на гектарі озимини та багаторічних трав  провести захисні обробки дозволеними до використання родентицидами згідно з «Переліком пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні».

Спеціаілстами Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області ведеться робота з проведення обстежень посівів сільськогосподарських угідь та інформування сільгосптоваровиробників та органів місцевого самоврядування щодо фітосанітарного стану посівів сільськогосподарських культур, а також заходів боротьби зі шкідливими організмами.