Фітосанітарний стан посівів сільськогосподарських культур у господарствах Харківської області від 28 вересня 2017 року

shodi_29_09_2017

Багатоїдні шкідники

За даними спеціалістів Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби області у посівах озимої пшениці у Валківському районі   відмічається наявність гусениць  озимої совки за чисельності  0,5-1 екз. на кв.м.

Мишоподібні гризуни виявлені у посівах озимої пшениці Коломацького, Краснокутського та Лозівського районів  на площі 210 га (17%)   за чисельності 1,0-2 колонії на 1 га і 1,7-4 жилих нір в колонії.

При обстеженні  стерньових полів гризуни виявлені у Вовчанському, Зміївському, Первомайському та Харківському районах   на  площі 291 га (60%) за чисельності 1,0-3 колонії на 1 га і 1,4-4 жилих нір в колонії.

При обстеженні  полів з під соняшнику гризуни виявлені у Валківському, Зміївському  та Чугуївському районах   на  площі 314 га  (42%)  за чисельності 1,0-3 колонії на 1 га і 1,4-4 жилих нір в колонії.

При обстеженні  неорних земель гризуни виявлені у Валківському, Краснокутському, Харківському та інших районах на площі 20 га (80%) за чисельності 1,7-5 колоній на 1 га і 2,4-5 жилих нір в колонії.

В подальшому очікується їх міграція на озимі зернові колосові, озимий ріпак та багаторічні трави та збільшення чисельності на зазначених культурах.

Важливо систематично обстежувати посіви озимини, багаторічних трав, неорних земель та інших стацій. За наявності 3-5 жилих колоній гризунів на гектарі озимини та багаторічних трав  проводять захисні обробки дозволеними до використання родентицидами згідно з «Переліком пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні».

Шкідники озимих зернових культур

При обстеженні  посівів озимих зернових колосових культур урожаю наступного року у Великобурлуцькому та Краснокутському районах осередково виявлені   личинки  хлібного туруна (жужелиці)  за чисельності 0,7-1  екз. на кв.м.  У Лозівському та Первомайському районах на сходах озимих зернових виявлені злакові цикадки  та  пшенична (чорна злакова) муха за чисельності 2,2-5  та 1,0-3 екз. на 100 помахів сачком відповідно.

За надпорогової чисельності шкідників слід проводити крайові або суцільні обприскування посівів згідно з «Переліком пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні».

Економічні пороги шкідливості основних шкідників в посівах озимої пшениці восени: личинки хлібного туруна (жужелиці)  — 1-2 екз. на кв.м (в період сходів) і 3-4 екз. на кв.м (кущіння), гусениці озимої совки — 2-3 екз. на кв.м,  злакові мухи — 30-40 мух на 100 помахів сачка, або 6-10% ушкоджених стебел.