В Європі зростає захворюваність на кір!

kir

За інформацією Всесвітньої організація охорони здоров’я (ВООЗ) з січня 2017 року в Європейському регіоні зареєстрували понад 550 випадків захворювання. Випадки кору зареєстровані в Німеччині, Італії, Польщі, Румунії, Франції та Швейцарії.

За 12 міс. 2016 в Європі було зафіксовано 5 881 випадків кору; 46% з них — в Румунії, 24% — в Італії, 9% — у Великобританії.

Найгірша ситуація в Італії та Румунії. У Румунії зареєстровано 3400 випадків захворювання, 17 з них призвели до летального результату. В Італії з січня поточного року реєструється близько 238 нових випадків щомісяця. Випадки захворювання реєструвались не тільки серед дитячого населення, а й серед осіб старше 20 років.

Всі захворілі та померлі не були вакциновані від кору.

В Україні спостерігається черговий прогнозований епідемічний підйом захворюваності на кір, який пов’язаний із низьким охопленням профілактичними щепленнями дітей та з циклічністю цього захворювання.

З травня 2017р. підвищення захворюваності на кір спостерігається в Одеській та Івано-Франківській областях.

З початку року в Одеській області зафіксовано 114 випадків підозри кору, з них 83 випадки отримали лабораторне підтвердження, за аналогічний період 2016 року захворюваність на кір не реєструвалась.

В Івано-Франківській області зареєстровано 7 спалахів захворюваності на кір. З початку року зафіксовано 279 звернень з підозрою на кір, 140 з них вже отримали лабораторне підтвердження.

До епідпроцесу кору в обох регіонах залучені організовані колективи – дитячі дошкільні заклади та школи, лікувальні заклади та особи із груп ризику (вагітні, медичні працівники, вихователі).

В Харківській області випадки захворювання на кір за поточний період 2017 р. не реєструвались. Враховуючи міграційні процеси та масове переміщення населення в рамках туристичних маршрутів існує висока ймовірність завезення кору до Харківської області.

Кір — одна з найбільш заразних хвороб, вона передається повітряно-крапельним шляхом. Основні симптоми  — лихоманка, висип по всьому тілу, закладеність носа і почервоніння очей. Хвороба може призвести до серйозних ускладнень, включаючи сліпоту, енцефаліт, важку діарею, вушні інфекції і пневмонію.

Основним методом профілактики кору є своєчасне проведення планової вакцинації. Вакцинація, проведена відповідно до календаря щеплень, затвердженого наказом МОЗ України від 11.08.2014 №551 «Про удосконалення проведення профілактичних щеплень в Україні» (в 1 рік  та 6 років) сприяє формуванню напруженого та тривалого імунітету проти кору.
Не ризикуйте. Зробіть щеплення! При перших проявах захворювання зверніться до лікаря!