Про відділ

У зв’язку з введенням в дію нової структури та штатного розпису Управління з 03.07.2017 року сектор контролю за регульованими цінами реорганізовано у відділ контролю за регульованими цінами.
Відділ контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області розташований за адресою: м.Харків, вул. Сумська,45, тел. (057)700-39-63.
Відділ очолює начальник — Манець Світлана Вячеславівна.
Основним напрямком роботи відділу, відповідно до Положення про Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області, затвердженого наказом Держпродспоживслужби від 21.07.2017 № 579, є здійснення державного контролю за дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін. Відповідно до ст. 12 Закону України «Про ціни і ціноутворення» державні регульовані ціни запроваджуються на товари, які справляють визначальний вплив на загальний рівень і динаміку цін, мають істотну соціальну значущість, а також на товари, що виробляються суб’єктами, які займають монопольне (домінуюче) становище на ринку.
Повноваження, права та обов’язки посадових осіб, які здійснюють державний контроль у сфері ціноутворення, визначаються Законами України «Про ціни та ціноутворення» та «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Державний контроль у сфері ціноутворення здійснюється шляхом проведення планових та позапланових перевірок суб’єктів господарювання, що застосовують державні регульовані ціни у різних сферах та галузях економіки. За результатами перевірок, у разі встановлення порушень державної дисципліни цін, до суб’єктів господарювання – порушників застосовуються адміністративно-господарські санкції відповідно до ст. 20 Закону України «Про ціни та ціноутворення» та надаються органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, суб’єктам господарювання обов’язкові до виконання приписи про усунення порушень вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін. Посадові особи суб’єктів господарювання за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін притягуються до адміністративної відповідальності відповідно до ст. 1652 та 1883 Кодексу законів України про адміністративні правопорушення.