Інформація про результати роботи відділу ринкового нагляду за квітень 2017 року

Згідно з Планом перевірок відділом ринкового нагляду Управління захисту споживачів у квітні  2017 року було заплановано і фактично проведено 5 планових перевірок характеристик продукції у суб’єктів господарювання з питань додержання законодавства щодо безпечності продукції та відповідності її встановленим вимогам.  Із перевірених 5 суб’єктів, у 2 виявлено порушення вимог нормативно-правових актів. Також в квітні місяці проведено 1 позапланову перевірку характеристик продукції за зверненням споживача та встановлено порушення вимог нормативно-правових актів.

Кількість перевіреної продукції в квітні 2017 складає 28 штук, із них забраковано продукції, що не відповідає встановленим вимогам – 3, зокрема:

  • розповсюдження дитячої іграшки з відсутністю нанесення у встановленому порядку знака відповідності технічному регламенту та з відсутністю маркування на пакуванні попередження про можливу небезпеку і ризики заподіяння шкоди, пов’язані з використанням іграшки та способи їх запобігання, чим порушено вимоги Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою КМУ від 11.05.2013 №515,
  • розповсюдження мийного засобу з відсутністю нанесення у встановленому порядку знака відповідності технічному регламенту, чим порушено вимоги Технічного регламенту мийних засобів, затвердженого постановою КМУ від 20.08.2008 № 717,
  • розповсюдження мобільного телефону з відсутністю нанесення у встановленому порядку знака відповідності технічному регламенту та без декларації про відповідність вимогам технічних регламентів, чим порушено вимоги Технічного регламенту радіообладнання і телекомунікаційного кінцевого (термінального) обладнання, затвердженого постановою КМУ від 24.06.09 № 679, Технічного регламенту низковольтного електричного обладнання та Технічного регламенту з електромагнітної сумісності, затверджених постановами КМУ від 16.12.2015 № 1067 та № 1077.

За результатами проведених перевірок винесено 2 постанови про виявлені порушення на загальну суму 5,100 тис. грн.

Застосовано 7  обмежувальних (корегувальних) заходів (наприклад, до ФО-П Авагян Ваагн за розповсюдження мийного засобу з відсутністю нанесенням знака відповідності технічному регламенту, чим порушено п. 15 Технічного регламенту мийних засобів, затвердженого постановою КМУ від 20.08.2008 № 717. За порушення вимог п. 1 ч. 3 ст. 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» до суб’єкта господарювання застосовано штрафні санкції в розмірі 2,550 тис. грн., підготовлені документи щодо застосування аналогічних заходів до інших порушників).