Про ситуацію, що склалась в с. Смирнівка Лозівського району

smirnov

До Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області 18.05.20017 надійшла інформація про госпіталізацію 3 учнів Смирнівського навчально-виховного комплексу Лозівської районної ради.

Учні госпіталізовані до Лозівської міської лікарні КЗОЗ «Лозівське територіальне медичне об’єднання» зі скаргами на запаморочення, нудоту для надання необхідної медичної допомоги .

Держпродспоживслужбої взята участь у проведенні розслідування причин та умов, що сприяли погіршенню стану здоров’я.

Встановлено, що на території житлової забудови с.Смирнівка мешканцями відчувався запах, схожий на запах побутового газу. Ймовірним джерелом зазначеного запаху було визначено полігон промислових відходів.  При обстежені полігону промислових відходів встановлено, що 17.05.2017 були прийняті відпрацьовані промислові відходи з залишками метилмеркаптану (рідкої речовини, що використовується для одорації палива і відноситься до II класу небезпеки).

Для встановлення отруйної речовини до с. Смирнівка направлена лабораторія ГУ ДСНС України в Харківській області.

Держпродспоживслужбою направлена вимога щодо тимчасового припинення діяльності полігону до встановлення причин виникнення надзвичайної ситуації.

На рівні місцевої адміністрації проведено позачергове засідання ТЕБ та НС, визначені заходи щодо локалізації наслідків надзвичайної ситуації.

Питання подальшого функціонування Смирнівського навчально-виховного комплексу Лозівської районної ради буде вирішено місцевою владою після отримання результатів лабораторних досліджень, проведених лабораторією МНС.

Дана ситуація знаходиться на контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області.