Поради батькам, як відправити дитину до оздоровчого табору.

tabir

У період оздоровчої кампанії власниками та персоналом дитячих закладів оздоровлення та відпочинку вживаються заходи щодо створення умов для безпечного, змістовного відпочинку дітей. Однак, забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя великою мірою залежить від того, як дитина буде підготовлена до поїздки.

Батькам, які відправляють дітей на відпочинок корисно знати:

Висновок про можливість перебування дитини у дитячому закладі оздоровлення та відпочинку надає шкільний або дільничний лікар, до якого необхідно звернутись для проходження медичного огляду та отримання медичної обмінної довідки на школяра, що від’їздить до дитячого оздоровчого табору.

Протипоказаннями до направлення дитини у заклад оздоровлення та відпочинку є інфекційне захворювання, контакт з інфекційними хворими; наявність соматичної патології, у зв’язку з якою дитина не може відвідувати організований колектив, та загострення хронічних неінфекційних захворювань.

У медичній довідці мають бути зазначені дані про результати огляду дитини на педикульоз та коросту, стан здоров’я, щеплення, наявність хронічної патології, групу з фізичної культури, режим оздоровлення, тощо. Дані про відсутність контакту з інфекційними хворими за місцем проживання та місцем навчання повинні бути оформлені окремою довідкою.

У разі відхилень у стані здоров’я дитини батькам необхідно повідомити про це лікаря закладу оздоровлення та відпочинку та вихователів.

Необхідно забезпечити дітей засобами особистої гігієни, теплим одягом на випадок зниження температури повітря, легким закритим одягом для вечірніх прогулянок, подорожей, походів у ліс, зручним взуттям (бажано декілька пар), головним убором.

Лікарських засобів дитині у заклад оздоровлення та відпочинку давати не потрібно. Кожний заміський заклад забезпечений необхідними медикаментами та медичним обладнанням, організована цілодобова робота кваліфікованого медичного персоналу, у т.ч. лікаря.

Не слід давати дитині харчові продукти. У заміських закладах оздоровлення та відпочинку області вартість харчування дозволяє забезпечити дітей повноцінним різноманітним харчуванням, у т.ч. свіжими фруктами, овочами, соками, кондитерськими виробами.

tabor2

Відправляючи дитину до закладу оздоровлення та відпочинку, батькам необхідно провести роз’яснювальну роботу з питань обов’язкового дотримання режиму дня у закладі оздоровлення та відпочинку; виконання вимог вихователів та медичного персоналу; заборонити самовільно виходити за територію закладу та купатись у водоймищах або басейні; при виникненні проблем у стані здоров’я повідомляти вихователів та медичний персонал.

Приємного відпочинку Вашим дітям!