Про створення безпечних умов під час проведення святкових заходів з нагоди випуску учнів 11 (12)-х класів загальноосвітніх навчальних закладів Харківської області

umovy

Зовсім скоро для учнів 11 (12)-х класів загальноосвітніх навчальних закладів пролунає останній дзвоник. Традиційно закінчення навчання планується святкувати на випускних вечорах. І в цей день, щоб свято запам’яталось лише приємними спогадами, не можна забувати про правила безпеки.

З метою запобігання виникнення випадків групових захворювань гострими кишковими інфекціями та харчових отруєнь під час проведення випускних вечорів організатори святкових заходів повинні заздалегідь потурбуватись про безпечні умови їх проведення.

Обираючи заклад громадського харчування, необхідно запросити у його керівника документ про внесення закладу до Державного реєстру потужностей операторів ринку або діючий експлуатаційний дозвіл, особисто переконатися, що в обраному закладі створені відповідні умови для приготування страв, дотримання правил особистої гігієни.

Інформуємо, що чинним санітарним законодавством не передбачено погодження Держпродспоживслужбою меню для використання під час проведення святкових заходів з нагоди випуску учнів 11 (12)-х класів загальноосвітніх навчальних закладів.2

Проте, при його замовленні слід пам’ятати про «заборонені» страви. Відповідно до наказу Міністерства науки і освіти України та Міністерства охорони здоров’я України від 15.08.2017 №620/563 «Щодо невідкладних заходів з організації харчування дітей у дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладах» в харчуванні дітей забороняється використовувати м’ясо та яйця водоплавної птиці, м’ясо, яке не пройшло ветеринарного контролю, м’ясні обрізки, субпродукти (діафрагму, кров, легені, нирки, голови тощо), за винятком печінки та язика, а також свинину жирну, свинячі баки, річкову та копчену рибу, гриби, соуси, перець, майонез, вироби у фритюрі, у тому числі чіпси, вироби швидкого приготування, газовані напої, квас, натуральну каву, кремові вироби, вершково-рослинні масла та масла з доданням будь-якої іншої сировини (риби, морепродуктів тощо); продукти, що містять синтетичні барвники, ароматизатори, підсолоджувачі, підсилювачі смаку, консерванти; страви, виготовлені в домашніх умовах, а також м’яке морозиво, алкогольні напої.

3

Для святкового столу необхідно добирати страви, які виготовлені з натуральних продуктів.

Враховуючи епідемічну небезпеку рекомендуємо відмовитися від салатів.

Виконання вимог санітарного законодавства та законодавства у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, дотримання правил безпеки дозволить зберегти здоров’я учасників святкових заходів.

4