Нагадуємо, що на час дії заходів спрямованих на запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби (COVID-19) введено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України.
Мораторій на планові перевірки скасували – абзацом 1,2 пп. 6 п. 2 розд. ІІ Закону № 1071 виключено норму п. 2 розділу «Прикінцеві положення» з Закону № 530 пп. 4, згідно з яким на період встановлення карантину та обмежувальних заходів заборонялося проводити органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Звертаємо Вашу увагу, що мораторій на перевірки встановлений до Закону № 533, яким забороняється проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, крім державного нагляду (контролю) за діяльністю суб’єктів господарювання, які віднесені до суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику.
З планами перевірок на 2021 рік можна ознайомитися тут.
На території Харківської області контроль за додержанням суб’єктами господарювання вимог законодавства у сферах насінництва та розсадництва та охорони прав на сорти рослин здійснюється спеціалістами відділу контролю в насінництві та розсадництві Головного управління Держпродспоживслужби в Харківської області. Відділ, відповідно до покладених на нього завдань, здійснює не тільки державний нагляд (контроль), а й проводить консультаційно-роз’яснювальну та методичну роботу з суб’єктами господарювання і фізичними особами. Телефон контактної особи – начальник відділу контролю в насінництві та розсадництві управління фітосанітарної безпеки Захар Краснов тел. 0504724926.

