Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області продовжує проводити моніторинг застосування державних регульованих цін на лікарські засоби, які беруть участь в Урядовій програмі «Доступні ліки».
За вересень 2018 року опрацьовано інформацію від 218 аптечних закладів, проаналізовано 53,6 тисячі цін на лікарські засоби з питань дотримання вимог законодавства у сфері ціноутворення.
Під час ретельного аналізу інформації у 5-ти суб’єктів господарювання встановлені порушення державної дисципліни цін, з них: у 2-х встановлено застосування завищеного рівня постачальницько-збутової надбавки, що нараховується до оптово-відпускної ціни з урахуванням податків в порушення вимог п.п.3 п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 № 955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і медичні вироби» (далі – Постанова), п.п.3 п.1 ч.1ст.13 Закону України «Про ціни і ціноутворення» (далі – Закон) та у 3-х – застосування завищеного рівня торгівельної (роздрібної) надбавки, що нараховується до закупівельної ціни з урахуванням податків в порушення вимог п.п.3 п.1 Постанови, п.п.3 п.1 ч.1ст.13 Закону.
Суб’єктам господарювання, які допустили порушення державної дисципліни цін, Головним управлінням надано листи, в яких повідомлено про необхідність здійснювати реалізацію лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, відповідно до вимог діючого законодавства України. Також про результати проведення моніторингу та вжиті заходи проінформовано Харківську обласну державну адміністрацію.

