На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 №1236 «Про встановлення карантину та запровадження протиепідемічних заходів з метою запобігання на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2» фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області з 01.02.2021 по 07.02.2021 здійснено 483 моніторингових перевірок суб’єктів господарювання, порушення виявлені на 161 (33,3%) об’єкті. З метою усунення виявлених порушень керівникам та відповідальним особам надано 161 припис (пропозиція), на відповідальних осіб складено 23 протоколи про порушення санітарних норм і правил. Проінформовано органи місцевої влади – 12.
Перевірено 197 об’єктів торгівлі продовольчими товарами (окрім ринків), порушення виявлені на 78 об’єктах; здійснено 23 перевірки агропродовольчих ринків, порушення виявлені на 6 ринках; 131 об’єкт непродовольчої торгівлі, порушення виявлені на 42 об’єктах; закладів громадського харчування – 40, порушення встановлені на 6 об’єктах; перукарень та салонів краси – 26, порушення виявлені на 11 об’єктах; інших об’єктів (аптеки, ТРЦ, розважальні заклади тощо) – 19, порушення виявлені на 5 об’єктах.
За попередній тиждень, сумісно з органами Національної поліції, перевірено 95 об’єктів, в т.ч. щодо обмежень роботи закладів громадського харчування з організацією дозвілля щодо заборони роботи після 22-ї та до 7-ї год. – 6.
З початку запровадження карантинних заходів фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області проведено 67407 перевірки суб’єктів господарювання щодо дотримання карантинних вимог. За результатами перевірок надано 17458 приписів (пропозиція), оштрафовано 1357 відповідальних осіб. Проінформовано органи місцевого самоврядування та правоохоронні органи.
Залишається актуальним необхідність неухильно дотримуватись соціальної дистанції, масочного режиму, регулярного миття рук з милом та обробки антисептиком .
Також наголошуємо, на період адаптивного карантину, утримуватись від відвідувань місць потенційного скупчення людей, а саме громадського транспорту, об’єктів громадського харчування, ринків, непродовольчих магазинів тощо для недопущення захворювання.

