Відповідно до протоколу №10 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 13.06.2020 Головним управління Держпродспоживслужби в Харківській області продовжується посилений контроль за дотриманням профілактичних та протиепідемічних заходів, спрямованих на попередження поширення коронавірусної інфекції.
Протягом вихідних днів 27-30.06.2020 проведено більше 800 перевірок закладів громадського харчування, продовольчої торгівлі, агропродовольчих ринків та інших об’єктів, порушення організації протиепідемічних заходів виявлені під час 40 % перевірок, оформлено 134 протоколи про порушення, надано 29 повідомлень до органів місцевої влади, 21 – до органів Національної поліції.
Особлива увага приділялася закладам громадського харчування, всього перевірено 356 закладів. Переважна більшість кафе та ресторанів свідомо і відповідально ставиться до виконання встановлених обмежень та забезпечує дотримання основних профілактичних та протиепідемічних заходів, але окремі порушення виявлені у кожному другому закладі. Найбільш поширеними порушеннями були: відсутність температурного скринінгу працівників, недотримання відстані між столиками, відсутність контейнерів для збору використаних масок, відсутність маркування щодо дотримання дистанції та інші.
Також під час перевірок виявлялися факти нехтування відвідувачами використанням засобів захисту, зокрема, відсутність або неправильне носіння захисних масок.
Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області у кожному закладі проводять консультативну та роз’яснювальну роботу з питань профілактики коронавірусної хвороби, як з персоналом об’єктів, так і з відвідувачами. Тільки спільними зусиллями керівників і персоналу закладів, всіх громадян, суворим дотриманням встановлених обмежень можливо попередити поширення коронавірусної інфекції, запобігти виникненню нових випадків захворювань.


